Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Złapali złodziei katalizatorów

Maj 23, 2022

Kryminalni z komendy miejskiej oraz komisariatu w Oliwie doprowadzili do zatrzymania pary kradnącej samochodowe katalizatory. 23-latka oraz jej 44-letni partner usłyszeli po zarzuty, teraz grozi im nawet 5 lat więzienia. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i niewykluczone, że lista zarzutów sprawców się wydłuży.

W minionym tygodniu kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej podczas swojej pracy zdobyli informację, że w rejonie dzielnicy Ujeścisko-Łostowice obecni są kobieta z mężczyzną, którzy na początku maja ukradli katalizator z jednego z aut na terenie Gdańska.

- Policjanci pojechali na miejsce i w zaparkowanym bmw zauważyli parę. Osoby zostały wylegitymowane, a podczas kontroli kryminalni ujawnili i zabezpieczyli w samochodzie akumulatorową piłę szablastą oraz bluzę – informuje asp.szt. Mariusz Chrzanowski
Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - Szybko się okazało, że jeden ze sprawców, którego zarejestrowały w maju kamery monitoringu, miał na sobie taką samą bluzę. 22-latka oraz jej 44-letni partner zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Kryminalni z gdańskiej komendy oraz policjanci z komisariatu w Oliwie podczas pracy nad tą sprawą szybko powiązali dwoje zatrzymanym z trzema innymi kradzieżami katalizatorów, do których doszło w rejonie dzielnic Przymorze, Morena oraz Wrzeszcz. Jak udało się ustalić, katalizatory sprzedawano w trójmieście, ale także w sąsiednich miastach.

W miniony piątek każdy ze sprawców usłyszał cztery zarzuty kradzieży. Łączna wartość ukradzionego mienia to kilka tys. zł. Teraz zatrzymanym grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa a lista zarzutów zatrzymanych może się wydłużyć.

Pw/kmp Gdańsk

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 maj 2022 22:36

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2151 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5103 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem oliwskich willi

Spacer szlakiem oliwskich willi

Zapraszamy do wspólnego spacerowania szlakiem historycznych willi w Oliwie! Naszą przewodniczką będzie Anna Półtorzycka, która opowie m.in. o tym jak układ pomieszczeń zabytku wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Ten spacer...

21-06-2022 277 Rozrywka

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym - warsztaty: haftu, lepienia pierogów, malarstwa ...

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym -…

Zapraszamy w niedzielę 26 czerwca na dzień poświęcony kulturze ukraińskiej. Czekają na Was wielokulturowe warsztaty ekologiczne dla dużych i małych, koncert Valeriyego Filipova oraz dedykowane stoiska na Letnim Jarmarku Etnograficznym...

20-06-2022 103 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31