Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Po prawej stronie widoczna jest jezdnia przeznaczona do remontu Po prawej stronie widoczna jest jezdnia przeznaczona do remontu mat. DRMG

Kolejny fragment Grunwaldzkiej ma zostać wyremontowany

Kwi 30, 2022

W najbliższych dniach planowane jest ogłoszenie przetargu na remont odcinka al. Grunwaldzkiej, od ul. Kołobrzeskiej do skrzyżowania z ul. Derdowskiego. Prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Sopotu.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska informuje o planowanym przetargu na remont ok. 650 metrów al. Grunwaldzkiej w Oliwie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kołobrzeską do wysokości ul. Derdowskiego. Prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Sopotu.

W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie remontu nawierzchni jezdni, zjazdów, zatok postojowych oraz wpustów kanalizacji deszczowej. Roboty mają potrwać 13 tygodni od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest na połowę maja.

W 2020 roku DRMG nadzorowało modernizację al. Grunwaldzkiej na odcinku od nr 305 PKM/Abrahama do nr 345 (jezdnia w kierunku Sopotu).  Tego samego roku do użytku oddano nową infrastrukturę rowerową.

Wzdłuż alei powstała trasa rowerowa na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Braci Lewoniewskich oraz ciąg pieszo rowerowy na odcinku od. ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej.

Dokładny termin prac nie jest jeszcze znany i będzie wynikiem rozstrzygnięcie lub jego brarku ogłoszonego przetargu.

Pw/drmg

Ostatnio zmieniany sobota, 30 kwiecień 2022 22:27

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2776 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5727 Historia

Ostatnio dodane

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oliwa na fotografiach przedwojennych i współczesnych

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oli…

Wszystkich zainteresowanych Oliwą zapraszamy 27.09 (wtorek) o godzinie 18:00 do Biblioteki Oliwskiej na projekcję montaży fotograficzno-muzycznych, których tematem będzie Stara Oliwa. Spotkanie poprowadzi Marcin Stanisław Wilga – „Borsuk”.

26-09-2022 604 Rozrywka

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 189 Rozrywka