Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Paszko - wieloletniego nauczyciela oliwskich dzieci grafika: IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Paszko - wieloletniego nauczyciela oliwskich dzieci

Kwi 27, 2022

W dniu 24 kwietnia br. zmarł pan Krzysztof Paszko, wieloletni nauczyciel matematyki. Przez prawie 30 lat był związany ze szkołami w Oliwie. Najdłużej (22 lata) z tzw. „białą szkołą” przy ul. Cystersów 13, obok Katedry Oliwskiej.

Rozpoczął pracę w 1990 roku w Szkole Podstawowej nr 36, która później została przekształcona w Gimnazjum nr 23. Od 2012 roku pracował w Gimnazjum 24 i Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Wąsowicza. Ostatnie 4 lata był nauczycielem w IX LO w Gdańsku.

Z  wielkim bólem wszyscy przyjęli informację o Jego śmierci, bo był fantastycznym nauczycielem i wyjątkowym człowiekiem. Świadczą o tym wpisy jego uczniów:

  • Wspaniały nauczyciel, pełen pasji, cierpliwości i serca dla wszystkich dzieciaków.
  • Zapamiętam go właśnie takiego, wchodzącego na lekcję matematyki ze szczerym, szerokim i serdecznym uśmiechem.
  • Najlepszy, wspaniały wychowawca i człowiek.
  • Najlepszy charyzmatyczny nauczyciel
  • Najlepszy nauczyciel, którego w życiu spotkałam.
  • Nauczyciel i wychowawca młodzieży z prawdziwego zdarzenia. Mający świetny kontakt z młodzieżą. Otwarty, uśmiechnięty, rozumiejący i potrafiący przekazywać wiedzę.
  • Nikt nie uczył matematyki, jak Pan Krzysiu. Zawsze z uśmiechem i wyrozumiałością tłumaczył tak długo, aż wszyscy zrozumieli.

To nie był tylko Pan od matematyki. Miał wiele pasji. Kochał góry, sport, dobrą muzykę. Swoje pasje przekazywał młodzieży. Każdego roku były wyjazdy w Tatry , bo te góry kochał szczególnie. Uczył młodzież pokonywania własnych słabości i szacunku do gór i przyrody.

Współpracował z Klubem AD REM i p. R. Rivierą oraz KS OLIVIA i p. O. Dramowiczem. Na szkolnych obiektach było wiele imprez sportowych, turniejów piłkarskich, czy tenisa stołowego dla dzieci, młodzieży i rodziców (nie tylko naszej szkoły), w których też brał aktywny udział. Wielu imprez, instytucji i osób nie sposób tu wyliczyć. Był też założycielem Szkolnego Klubu Sportowego.

Był pełen pomysłów i energii. Organizował wiele fantastycznych projektów. Uczył młodzież czym jest demokracja i patriotyzm.

Był fantastycznym kolegą. Zawsze pogodny i pomocny. Będąc przez 10 lat wicedyrektorem szkoły, współtworzył szkolną atmosferę. Zawsze profesjonalny i pełen taktu. Pracownicy szkoły darzyli go zaufaniem i wielką sympatią. Przez wiele lat pełnił w szkole funkcję Przewodniczącego NSZZ Solidarność oraz Przewodniczącego Szkolnej Komisji Socjalnej. Zawsze był wrażliwy na potrzeby innych.

Odszedł człowiek nietuzinkowy, o wielkim sercu, wspaniały kolega i przyjaciel młodzieży.

Wyrazy współczucia dla Rodziny, przyjaciół i znajomych.  

Żegnaj Krzysztofie. Będzie nam wszystkim bardzo Ciebie brakowało, ale pozostajesz w naszych sercach.

 

Halina Michalska

 

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w piątek 29.04.2022 r. o godz. 12:00 w kościele Opatrzności Bożej przy al. Jana Pawła II 48 na Zaspie.

Kondukt pogrzebowy wyruszy sprzed wejścia na Cmentarz Łostowicki od ulicy Cedrowej około godziny 13:15.

Ostatnio zmieniany środa, 27 kwiecień 2022 21:09

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 1814 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 4684 Historia

Ostatnio dodane

Rodzinny kiermasz książek

Rodzinny kiermasz książek

W sobotę 4 czerwca 2022 roku na dziedzińcu V LO w Gdańsku w godzinach 10:00-14:00 odbędzie się rodzinny festyn Książkowa Pomoc. Przychód z III edycji, podczas której sprzedamy zebrane przez...

25-05-2022 62 Rozrywka

Wystawa grafik i ilustracji Daniela Chodowieckiego w Bibliotece Głównej UG

Wystawa grafik i ilustracji Daniela Chod…

80 grafik i ilustracji autorstwa Daniela Chodowieckiego pochodzących ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz ponad 30 prac z prywatnej kolekcji Jerzego Limona będzie można oglądać od środy 25.05.2022 w Bibliotece...

22-05-2022 129 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Maj 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31