Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Złomiarze grasowali w Parku Oliwskim - zdewastowali altanę w ogrodzie japońskim zdjęcia GZDiZ

Złomiarze grasowali w Parku Oliwskim - zdewastowali altanę w ogrodzie japońskim

Kwi 15, 2022

Prawdopodobnie złomiarze uszkodzili w nocy altanę w ogrodzie w stylu japońskim Parku Oliwskiego. Zerwano część miedzianych blach z konstrukcji dachu altany. Dewastację zgłoszono na policję.

Ostatniej nocy dewastacji uległa altana w stylu japońskim w Parku Oliwskim, która powstała w 2014 roku. Nieznani sprawcy zerwali część miedzianych blach z konstrukcji dachu altany.

„Oczywiście naprawimy konstrukcję, jednak środki, które przeznaczymy na ten cel mogłyby zostać wydane na nowe nasadzenia albo naprawę miejskich ławek” – czytamy w komunikacie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, który administruje miejskim parkiiem. Dewastacja i kradzież została zgłodzona na policję.

Potrzeba Straży Parkowej

Ujęcie sprawców może jednak nie być proste. Od lat Rada Oliwy apeluje do władz miasta o monitoring w Parku Oliwskim i wprowadzenie profesjonalnej ochrony – straży parkowej. Dotychczas jednak nie znaleziono na to pieniędzy.

Pw

Ostatnio zmieniany piątek, 15 kwiecień 2022 19:38

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2776 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5727 Historia

Ostatnio dodane

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oliwa na fotografiach przedwojennych i współczesnych

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oli…

Wszystkich zainteresowanych Oliwą zapraszamy 27.09 (wtorek) o godzinie 18:00 do Biblioteki Oliwskiej na projekcję montaży fotograficzno-muzycznych, których tematem będzie Stara Oliwa. Spotkanie poprowadzi Marcin Stanisław Wilga – „Borsuk”.

26-09-2022 604 Rozrywka

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 189 Rozrywka