Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Dzielnicowa mł.asp. Ewa Kulas z Komisariatu IV w Oliwie Dzielnicowa mł.asp. Ewa Kulas z Komisariatu IV w Oliwie

W drodze na porodówkę w asyście policjantów z Oliwy

Kwi 12, 2022

Policjanci z komisariatu w Oliwie, w trakcie sobotniej służby, udzielili pomocy rodzącej kobiecie. Na sygnale eskortowali wiozący ją samochód w drodze do szpitala.

Dzielnicowa mł.asp. Ewa Kulas oraz policjant kryminalny z komisariatu w Oliwie jechali 9 kwietnia na interwencję. Na al. Grunwaldzkiej. przy radiowozie zatrzymał się mężczyzna kierujący osobowym Hyundaiem. Kierowca był bardzo zdenerwowany, obok niego siedziała żona u której rozpoczęła się akcja porodowa.

- Z uwagi na potrzebę pilnego dotarcia do szpitala policjanci podjęli decyzję o pilotażu pojazdu przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych – informuje podinsp. Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - Po wcześniejszym udzieleniu kierowcy krótkiego instruktażu jak ma zachować się w trakcie przejazdu, ruszyli przez zatłoczone w godzinach szczytu miasto.

Dzięki temu rodząca kobieta szybko trafiła do szpitala, gdzie została przekazana pod fachową opiekę medyków, aby dziecko mogło przyjść na świat w bezpiecznych warunkach.

Pp/ Za KMP Gdańsk

Ostatnio zmieniany wtorek, 12 kwiecień 2022 14:44

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2776 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5727 Historia

Ostatnio dodane

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oliwa na fotografiach przedwojennych i współczesnych

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oli…

Wszystkich zainteresowanych Oliwą zapraszamy 27.09 (wtorek) o godzinie 18:00 do Biblioteki Oliwskiej na projekcję montaży fotograficzno-muzycznych, których tematem będzie Stara Oliwa. Spotkanie poprowadzi Marcin Stanisław Wilga – „Borsuk”.

26-09-2022 604 Rozrywka

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 189 Rozrywka