Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Napisz do Nadleśnictwa co myślisz o planowanej wycince drzew fot. Jacek Michaelis

Napisz do Nadleśnictwa co myślisz o planowanej wycince drzew

Sty 31, 2022

Jeszcze przez kilka dni Nadleśnictwo Gdańsk czeka na uwagi od mieszkańców co do planowanych wycinek w lasach. - Kierujcie maile z żądaniem zaprzestania wycinki drzew w TPK – apelują społecznicy broniący Lasów Oliwskich. Do przesyłania do leśników opinii namawia również Rada Oliwy.

Do 4 lutego można kierować do Nadleśnictwa Gdańsk uwagi i zapytania związane z tzw. planowanymi zabiegami gospodarczymi w 2022 roku. W praktyce chodzi o wycinkę drzew. Każdy może zapoznać się z mapką, gdzie pokazane są tereny planowanych prac.

Jak informuje Nadleśnictwo, wszystkie zabiegi prowadzone są w celu zapewnienia trwałości lasów, z uwzględnieniem potrzeb, zarówno hodowlanych, sanitarnych, jak i rekreacyjno-wypoczynkowych, a także ochrony przyrody.

Leśnicy zapewniają, że dokonają wszelkich starań, aby prace te nie stanowiły utrudnień dla mieszkańców pobliskich osiedli oraz osób korzystających z lasu.

Nadlesnictwo Gdansk zabiegi 2022

Tymczasem fundacja Fidelis Siluas wzywa, by wykorzystać prośbę Nadleśnictwa do wyrażania żądania zaprzestania wycinki we wskazanych na mapach terenach.

- Przypuszczam, że leśnicy zrobią to, co zaplanowali. Jednak Wasze maile przyniosą dobry skutek pokazując czy leśnicy pracują dla dobra ogólnego społecznego czy konsultacje są dla nich wiążące? – napisał autor profilu TRÓJMIEJSKIE LASY. Społeczny Sprzeciw Przeciw Złej Gospodarce.

Zapytania i uwagi dotyczących planowanych zabiegów można kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 04 lutego 2022.

Fundacja  Fidelis Siluas apeluje, aby przesyłać swoje uwagi również do wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O to samo apeluje Rada Oliwy, podając adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pp

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 31 styczeń 2022 13:52

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2161 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5110 Historia

Ostatnio dodane

Gra Terenowa na Orientację Oliwa - Dolina Elfów

Gra Terenowa na Orientację Oliwa - Doli…

Stowarzyszenie Almanak i Rada Dzielnicy Oliwa zapraszają na  18-ty epizod XI sezonu Gier Parkowych na Orientację.  Uwaga! Mieszkańcy Oliwy sa zwolnieni z opłat za start (zgłoszenia do 8 lipca). Gry Parkowe na Orientację Jak...

06-07-2022 153 Rozrywka

Spacer szlakiem oliwskich willi

Spacer szlakiem oliwskich willi

Zapraszamy do wspólnego spacerowania szlakiem historycznych willi w Oliwie! Naszą przewodniczką będzie Anna Półtorzycka, która opowie m.in. o tym jak układ pomieszczeń zabytku wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Ten spacer...

21-06-2022 282 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31