Tyrolska przy Stawie Młyńskim Tyrolska przy Stawie Młyńskim mat. DRMG

Gdzie się podziała oliwska tyrolka?

Lis 26, 2021

Zniknęła tyrolka zamontowana w tym roku przy Stawie Młyńskim nieopodal ulicy Spacerowej. To jednak nie kradzież. Okazuje się, że sprzęt jest naprawiany w ramach gwarancji.

- Gdzie się podziała tyrolka, na której bawiły się moje wnuki? Czy ktoś ją ukradł? Albo zdemontowano ją na zimę? – pyta nas Pani Jolanta z Oliwy.

I rzeczywiście, nie ma po tyrolce śladu w miejscu gdzie ją ustawiono wiosną tego roku w ramach realizacji projektu budżetu obywatelskiego, który wygrał cztery lata temu. Jedyną pamiątką po kolejce jest klepisko i tablica informacyjna o treści: Tu wybudowaliśmy park linowy pod Pachołkiem w ramach BO 2018.

Mamy dobre wiadomości. Tyrolka nie zaginęła.

- Sprzęt jest obecnie naprawiany w ramach gwarancji, a jego ponowny montaż w przestrzeni miejskiej zaplanowany jest na przyszły tydzień – informuje Jakub Panasewicz z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Koszt robót budowlano – montażowych wraz z opracowaniem projektu warsztatowego dla budowy tyrolki przy Stawie Młyńskim wyniósł 55  tys. złotych.

Ts

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 614 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1166 Historia

Ostatnio dodane

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 147 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 1246 Rozrywka