Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Wizualizacja jednego z obiektów Centrum Sportu i Rekreacji UG Wizualizacja jednego z obiektów Centrum Sportu i Rekreacji UG Wiz. Archimedia

Oddala się budowa Centrum Sportu i Rekreacji UG

Paź 06, 2021

Ceny w branży budowlanej szybują ostro w górę. Z tego powodu planowane jeszcze w tym roku rozpoczęcie budowy Centrum Sportu i Rekreacji UG przy ul. Wita Stwosza raczej się nie odbędzie.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Sportu i Rekreacji UG przy ul. Wita Stwosza było wstępnie planowane na jesień tego roku. Plany te się jednak dezaktualizują. Z powodu rosnących cen w branży budowlanej, wycofała się firma, która wygrała pierwszy przetarg tej inwestycji. Uczelnia rozpisze kolejne postępowanie przetargowe.

Podczas poniedziałkowej inauguracji roku akademickiego, nowy rektor Uniwersytetu Gdańskiego mówił o niezrealizowanym jeszcze projekcie i kłopotach jakie napotyka.

- Nasz dalszy rozwój to również nowe inwestycje – mówił rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski. Wśród nich rektor wymienił kontynuację remontu i przebudowy budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG. – Ale najważniejszą, wciąż nie rozpoczętą inwestycją jest zbudowanie naszego centrum sportowego. Po udanym montażu finansowym, podpisaniu dodatkowych umów z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, rozstrzygnęliśmy pierwszy przetarg na to przedsięwzięcie – mówił rektor Piotr Stepnowski. - Z przykrością muszę poinformować Państwa, że zwycięzcy przetargu wycofali się jednak z jego realizacji ze względu na galopująco rosnące ceny w sektorze budowlanym. Cóż, ogłaszamy przetarg na nowo, licząc, że uda nam się zdobyć dodatkowe środki.

Doprowadźmy ten projekt do końca - apel do przyjaciół UG 

Rektor zdaje sobie sprawę z rosnących kosztów nie rozpoczętej jeszcze inwestycji.

- Wiemy,  że inwestycja będzie z  pewnością droższa niż to zakładano. W tym miejscu gorąco apeluje do wszystkich przyjaciół Uniwersytetu Gdańskiego - tak licznie zgromadzonych tu dzisiaj na Sali. Niezależnie od przynależności partyjnej, szczebla władz - od samorządu po władze centralne, doprowadźmy ten projekt do pomyślnego końca – apelował rektor Stepnowski.

Centrum Sportu i Rekreacji UG wiz10 2021

Jak informowano nas ponad rok temu, docelowo w ramach Centrum Sportowego zaplanowano: budowę zespołu sal sportowych wraz z niezbędnym zapleczem administracyjnym, socjalno-technicznym i sanitarnym; będą to m.in.: duża sala sportowa z widownią dla 324 osób, mała sala sportowa z widownią dla 200 osób, ściana wspinaczkowa, boiska do gry w piłkę ręczną, futsal, siatkówkę, koszykówkę, tenisa, siłownia, sala sportów walki oraz sala fitness); hala tenisowa z 2 kortami ze sztuczną nawierzchnią i zadaszeniem, 3 ogrodzone korty tenisowe ze sztuczną nawierzchnią wraz z odwodnieniem i oświetleniem, ścianka do gry w tenisa ze sztuczną nawierzchnią wraz z odwodnieniem i oświetleniem; boisko do gry w piłkę nożną z nawierzchnią ze sztucznej trawy wraz z odwodnieniem i oświetleniem, trybuna ze stałą z widownią dla około 380 widzów.

Przygotowaniami do budowy Centrum Sportu i Rekreacji UG była rozbiórka obiektów dawnego stadionu oraz ubiegłoroczna wycinka niemal ćwierć tysiąca drzew.

ts

Ostatnio zmieniany środa, 06 październik 2021 20:47

Newsletter

Historia

Detal architektoniczny w Oliwie - zapis …

Zapraszamy do obejrzenia zapisu rozmowy o oliwskiej architekturze mieszkaniowej z przełomu wieków (i nie tylko). Rozmawialiśmy o tym skąd czerpano wzorce dla tej architektury, w jakim stylu powstawała i kto ją...

14-11-2021 156 Historia

Uwaga, detal! - zdjęcia cz.1

Mijamy go, oglądamy i dotykamy na co dzień. Mowa o detalu architektonicznym, który w Gdańsku - Oliwie jest na wyciągnięcie ręki. Czas przyjrzeć się bliżej poszczególnym skarbom Oliwy.

31-10-2021 229 Historia

Ostatnio dodane

Mikołajkowy mecz - Akademia AWFiS vs. Akademia Lechii Gdańsk

Mikołajkowy mecz - Akademia AWFiS vs. A…

Akademia AWFiS (kadra dydaktyczna + zawodniczki) kontra Akademia Lechii Gdańsk (trenerzy + zawodniczki klubu).

29-11-2021 65 Rozrywka

Wigilia Oliwska 2021

Wigilia Oliwska 2021

Fundacja Wspólnota Gdańska i Rada Dzielnicy Oliwa zapraszają na świąteczne życzenia od duchownych wielu wyznań i religii, połączone z iluminacją szopki z piasku.PONAD podziałami, BEZ WZGLĘDU na wyznanie i poglądy. Bądźmy...

22-11-2021 181 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Grudzień 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31