Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Nowy wymiar premium w Oliwie

Paź 06, 2021

Gdybyśmy byli tacy sami, życie byłoby nudne. Różnorodność kryje w sobie wartość, na którą warto się otworzyć. To myśl przewodnia, która przyświeca nowej inwestycji premium w Gdańsku - Atrium Oliva.

Oliwa otwiera się na nowe

Historia Oliwy sięga początków XII wieku, kiedy powstał tu klasztor Opactwa Cystersów. Przez lata była odwiedzana przez przedstawicieli świata polityki i arystokracji. Atrium powstanie w cichej części tej klimatycznej dzielnicy, w niedalekiej odległości od zabytkowych miejsc, jak Park i Katedra Oliwska czy Pałac Opatów. Inwestycja znajduje się 5 min. od Uniwersytetu Gdańskiego oraz biznesowego centrum Pomorza. Oba punkty stanowią ośrodki innowacji i wymiany międzykulturowej. Czerpiąc z tutejszej atmosfery europejskości i różnorodności, Allcon zrealizuje inwestycję z myślą o ludziach otwartych i wolnomyślicielach,  którzy mają odwagę iść pod prąd.

Atrium miejscem spotkań

Architekci z Roark Studio stworzyli projekt, w którym najważniejszą rolę odgrywa człowiek – jego relacje, potrzeby i styl życia. Sercem osiedla będzie obniżone terenowo patio zaprojektowane na wzór klasycznych domów atrialnych. Będzie to intymna przestrzeń, zaaranżowana tak, by sprzyjać integracji. Twórcy uwzględnili w projekcie m.in. kładkę nad wodą, teatralne schody zewnętrzne oraz bogatą roślinność. Na dachu fitnessu zaplanowano strefę wyciszenia, gdzie mieszkańcy będą mogli poczytać książkę i zrelaksować się wśród natury. W pierwszym etapie powstaną dwa budynki, w ramach których ALLCON zrealizuje 49 apartamentów. Powstaną także przyjazne lokale usługowe, w kolejnym etapie, które staną się nowym punktem spotkań lokalnych mieszkańców. Osiedle nie będzie grodzone.

Standard premium i eko

Inwestycja będzie spełniać standard premium nie tylko pod kątem atrakcyjnej lokalizacji i architektury, ale też standardu wykończenia, bezpieczeństwa oraz szerokiej oferty dostępnych udogodnień. Zaplanowano m.in. designerską salę klubową z bilardem, fitness oraz strefę relaksu, w której wprowadzono innowacyjne rozwiązanie w postaci tężni solankowej, do tej pory rozwiązanie to było stosowane wyłącznie w uzdrowiskach. Tężnie pozwolą uzyskać w strefie relaksu nadmorski mikroklimat. Projekt uwzględnia też szereg rozwiązań ekologicznych, jak ładowarki do aut elektrycznych i panele fotowoltaiczne. ALLCON zapowiada również starania o międzynarodowy, ekologiczny certyfikat BREEAM.

AO WIDOK 01 V5 wieczorny

Premium w Oliwie

Oliwa jako jedna z najpiękniejszych dzielnic Gdańska, jest idealnym miejscem pod kameralne projekty mieszkaniowe. Każda prestiżowa inwestycja, sprawia, że zlokalizowane wokół niej nieruchomości również odnotowują wzrost na wartości.

Inwestycje premium są bardzo atrakcyjną formą lokaty kapitału. Główny powód to wysoka stabilność ich cen. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w okresach dekoniunktury. W okresie spowolnienia z lat 2010-2013, nieruchomości położone w najbardziej pożądanych dzielnicach zachowywały swoją wartość, podczas gdy większość trójmiejskiego rynku traciła.

Ostatnio zmieniany środa, 06 październik 2021 13:12

Newsletter

Historia

Detal architektoniczny w Oliwie - zapis …

Zapraszamy do obejrzenia zapisu rozmowy o oliwskiej architekturze mieszkaniowej z przełomu wieków (i nie tylko). Rozmawialiśmy o tym skąd czerpano wzorce dla tej architektury, w jakim stylu powstawała i kto ją...

14-11-2021 158 Historia

Uwaga, detal! - zdjęcia cz.1

Mijamy go, oglądamy i dotykamy na co dzień. Mowa o detalu architektonicznym, który w Gdańsku - Oliwie jest na wyciągnięcie ręki. Czas przyjrzeć się bliżej poszczególnym skarbom Oliwy.

31-10-2021 230 Historia

Ostatnio dodane

Mikołajkowy mecz - Akademia AWFiS vs. Akademia Lechii Gdańsk

Mikołajkowy mecz - Akademia AWFiS vs. A…

Akademia AWFiS (kadra dydaktyczna + zawodniczki) kontra Akademia Lechii Gdańsk (trenerzy + zawodniczki klubu).

29-11-2021 65 Rozrywka

Wigilia Oliwska 2021

Wigilia Oliwska 2021

Fundacja Wspólnota Gdańska i Rada Dzielnicy Oliwa zapraszają na świąteczne życzenia od duchownych wielu wyznań i religii, połączone z iluminacją szopki z piasku.PONAD podziałami, BEZ WZGLĘDU na wyznanie i poglądy. Bądźmy...

22-11-2021 182 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Grudzień 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31