Start biegu głównego Start biegu głównego fot. Karol Kacperski

Ultras Oliwski za nami - udany start nowej imprezy sportowej

Wrz 13, 2021

Pierwsza edycja Ultrasa Oliwskiego okazała się strzałem w dziesiątkę i wysoko zawiesiła poprzeczkę. Dopisała frekwencja, organizacja i pogoda. Impreza rozbudziła apetyt na kolejne edycje, co podkreślało wielu uczestników i kibiców zapowiadając swój udział w przyszłym roku.

Zawodnicy uczestniczyli w biegach, w lasach oliwskich, na trzech różnych dystansach: 21 km w Bieg głównym, 9 km w biegu medium - OBC Run, oraz 7 km w konkurencji Nordic Walking. Na starcie dopingował wszystkich ambasador tegorocznej edycji – maratończyk i lekkoatleta Radosław Dudycz, a imprezę poprowadził dziennikarz i pasjonat biegów - Tomasz Galiński. Bieg główny wygrał Łukasz Gołaszewski, który pokonał trasę w niecałe 1h 29 min, a najszybsza wśród kobiet była Agnieszka Baranowska. W biegu medium – OBC Run zwyciężył Mateusz Gajewski, a w kategorii kobiet Marta Łagownik. Organizatorzy nagrodzili zwycięzców statuetkami, czekami pieniężnymi oraz voucherami od sponsorów.

Ultras Oliwski fot Agata Dąbrowska 39A0227

Bieg najmłodszych fot. Agata Dąbrowska

W Miasteczku Biegowym przy Stawie Młyńskim, dla rodzin i przyjaciół uczestników czekał szereg atrakcji, w tym animacje i strefy sportowe dla dzieci, muzyka na żywo, strefa gastronomiczna oraz strefa wypoczynku – Garden Party. Dla najmłodszych odbyły się również biegi krótkie, w których każdy uczestnik nagradzany był pamiątkowym medalem. Celem imprezy, co podkreślali organizatorzy, była promocja aktywnego wypoczynku i integracja lokalnej społeczności. Dzięki pięknym, zielonym terenom, wielu atrakcjom, słonecznej pogodzie, a przede wszystkim zaangażowaniu samych Oliwian, udało się to w 100 procentach.

VIVA OLIWA, coroczne święto mieszkańców i ich gości zyskało nowe, sportowe oblicze i obok koncertów, wystaw, kiermaszów, różnorodnej oferty gastronomicznej
i pchlich targów, identyfikuje Oliwę jako jedną z prężniej rozwijających się pod względem samorządności dzielnic Gdańska.

- Ogromnie cieszę się, że tak wiele osób wzięło udział w pierwszej edycji biegu, a także z wysokiego poziomu zawodów i świetnych wyników uczestników. Zebraliśmy dużo pozytywnych opinii i już zaczynamy pracę na przyszłoroczną edycją, która również odbędzie się we wrześniu! – mówi Arkadiusz Stolarski, prezes Agencji LIVE, organizator biegu.


Wyniki biegów:

Bieg Główny – Ultras Oliwski 21 km

Kat. Open M

1.Łukasz Gołaszewski

2.Jakub Czaja

3.Adam Baranowski


Kat. Open K

1.Baranowska Agnieszka

2.Małgorzata Folwarska

3.Karolina Zygry-Wiśniewska

 

OBC Run 9 km

Kat. Open M

1.Mateusz Gajewski

2.Jan Chrzanowski

3.Jakub Dziemian


Kat. Open K

1.Marta Łagownik

2.Katarzyna Zdrojewska

3.Asia Zrzelska

 

Nordic Walking 7 km

Kat. Open M

1.Sebastian Pawlak


Kat. Open K

1.Edyta Kędzierska

 

mat. prasowe organizatora

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 575 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1145 Historia

Ostatnio dodane

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 120 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 1210 Rozrywka