Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wszyscy na wybory - Rady Dzielnic zmieniają Gdańsk

Mar 20, 2015

- Kilka dni temu rozesłałem do kończących kadencję zarządów dzielnic, maile z prośbą o przysłanie zestawienia najważniejszych działań, które udało im się zrealizować ? opisuje Maciej Sandecki w artykule "Rady dzielnic zmieniły Gdańsk. Idźmy wszyscy na wybory" w Gazecie Wyborczej Trójmiasto. - To co otrzymałem przeszło moje oczekiwania.

1wybory2011

Młodzi Oliwianie wybierają Radę Oliwy w komisji przy ul. Wita Stwosza - maj 2011

- Apeluję do zarządów dzielnic, aby przesłane mi sprawozdania umieściły na swoich stronach internetowych, a następnie przesłały zbiorcze zestawienie swoich sukcesów do prezydenta i radnych Gdańska. Dlaczego? Bo działania, które zrealizowały rady dzielnic przez cztery lata są często niedostrzegane przez władze, media czy samych mieszkańców. Dopiero pokazanie ich w skali całego miasta robi wrażenie i obrazuje, jak na lepsze udało się zmienić Gdańsk w tym czasie, przez drobne i mało kosztowne inicjatywy ? komentuje Maciej Sandecki.

Na stronie Rady Dzielnicy Oliwa, opublikowano oliwskie zestawienie przesłane do artykułu Gazety Wyborczej:

Oliwa - I Kadencja Rady Dzielnicy:

1. TIR - y znikają z Oliwy. Zakaz przejazdu pojazdów powyżej 24 ton przez centrum dzielnicy. Kamera nagrywająca ciężarówki, które łamią zakaz. W poprzednich latach zdarzały się wypadki śmiertelne pieszych z udziałem TIR-ów w Oliwie. Domy trzeszczały w szwach.
2. Poprawa bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym - sygnalizacja świetlna, azyle dla pieszych (Stary Rynek Oliwski x 2, Piastowska), progi wyspowe dla samochodów (Polanki, Piastowska, Czyżewskiego, Wita Stwosza, Opacka)
3. Wprowadzenie licznych stref ruchu "tempo 30" oraz skrzyżowań równorzędnych
4. Budowa siłowni zewnętrznych (Żeromskiego, Bobrowa) - po raz pierwszy w dzielnicy
5. Budowa placów zabaw (Husa, Wąsowicza) - to pierwsze od kilkunastu lat place zabaw w dzielnicy.
6. Oliwa dzielnicą parkową - blisko 30 ławek ustawionych na terenie całej dzielnicy (dotychczas miasto stawiało je wyłącznie w Parku Oliwskim)
7. Dość ulotek przybijanych do drzew - instalacja kilkunastu tablic na ogłoszenia i ulotki na przystankach komunikacji miejskiej
8. Kompleksowy projekt i remont pomnika Bitwy pod Oliwą (Pachołek)
9. Odtwarzanie drzewostanu przy ulicach Oliwy - planowe i w konsultacji z mieszkańcami nasadzenia nowych drzew wzdłuż ulic.
10 Przemiana śmietniska w zielony skwerek wraz z aktywizacją i integracją okolicznych mieszkańców (skrzyżowanie ul. Grottgera i Orkana) oraz (Noakowskiego i Wita Stwosza)
11. Inwestycje w Bibliotece Oliwskiej - zakup oświetlenia i nagłośnienia niezbędnego do licznych imprez kulturalnych
12. Organizacja cyklicznego już Biegu Oliwskiego oraz wsparcie finansowe bezpłatnych imprez sportowych dla młodzieży
13. Warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania z cyklu "Kawa dla Seniora", bezpłatne porady prawne.
14. Wspieranie najuboższych mieszkańców dzielnicy
15. Przywrócenie przebiegu linii autobusowej 122 przez Oliwę.

itd.

Udało nam się także obronić Oliwę i jej centrum przed strefą płatnego parkowania. Broniliśmy przedszkola w Parku Oliwskim. Staramy się bronić nasz las przed unicestwieniem i poprowadzeniem przez "Dolinę Ewy" asfaltowej drogi z oświetleniem.

Bardzo ważne jest uczestniczenie Rady Dzielnicy w procedurze planowania przestrzennego. Lobbujemy za budową "tunelu pod Pachołkiem", który ocali dzielnice przed rozjechaniem przez ruch tranzytowy prowadzący z północnej części miasta i Sopotu w kierunku obwodnicy.

I jeszcze wiele, wiele innych ciekawych wątków ?

Zarząd Dzielnicy Oliwa

Poznaj nazwiska kandydatów do Rady Oliwy


Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 08:25

Komentarze   

+2 #8 tc2 2015-03-24 15:36
Cytuję grzgrz:
plus, mimo dużej dozy leśnodziadkowości, prosamochodowości i byłosobiegdańskości

A swoja drogą komisji wyborczej wypada pogratulować osiągów:

KTO i KIEDY "BZYKNĄŁ" 15OOO OLIWIAN?!
Cytować
+3 #7 grzgrz 2015-03-23 08:38
Oceniając dotychczasową antyrowerową histerię - wszyscy
Cytować
0 #6 grzgrz 2015-03-23 08:37
Ja z kolei bilans oceniam na plus, mimo dużej dozy leśnodziadkowości, prosamochodowości i byłosobiegdańskości.

Co nie zmienia faktu, że chciałbym móc eliminować z rady te osoby, z którymi się nie zgadzam a wzmacniać te, które głosują czy argumentują po mojej myśli.
Cytować
-3 #5 tc2 2015-03-22 23:55
Cytuję grzgrz:
lepiej Radę mieć niż jej nie mieć
No więc mam serio wątpliwości. Niektóre ich akcje były szkodliwe, inne bezsensowne. Tylko niektóre były pożyteczne. A wszystkie były kosztowne.

Ale też poszedłem, z tym że z rozpaczy oddałem nieważny głos, bez skreśleń. Bez sensu.
Cytować
-3 #4 grzgrz 2015-03-22 21:46
nie dowiesz się - kandydaci nie konkurują ze sobą pomysłami/ideami/rozwiązaniami. To jakiś przedziwny monolit, przynajmniej na zewnątrz.

Na wyborach byłem, bo lepiej Radę mieć niż jej nie mieć, ale "wyborem" trudno to nazwać. Skreśliłem kandydata, o którym wiem, że jest przyzwoitym człowiekiem, ale jego poglądów na sprawy oliwskie nie znam.
Cytować
0 #3 wojtek 2015-03-22 21:42
A który z kandydatów jest za ochroną mieszkańców Oliwy przed terrorem cyklistów? Chyba już dość drogich i nie przemyślanych inwestycji w tym zakresie!
Cytować
0 #2 tc2 2015-03-21 11:59
Trochę późnowato, bo do tej pory naiwnie sądziłem, że poznam zdanie kandydatów z prasy, fejsbuków itede, oraz z osobistych pytań mailem, ale niestety trzymają karty przy orderach, a obficie produkują bełkot nowomowy o "szerokim wcielaniu", skrzętnie omijając konkrety.

Czy któryś kandydat jest za przekierowaniem środków i wysiłków w celu odciążenia ul. Spacerowej z drogiego i wymagającego jej zamknięcia tunelu na tańszą powierzchniową ul. Reja, to co, że w Sopocie?

Czy któryś kandydat jest za drogą rowerową do Osowej na ul. Kościerskiej z asfaltu, ale bez oświetlenia czynnego, a jedynie z odblaskowym?

Czy któryś kandydat jest przeciwko wydawaniu publicznych pieniędzy na drogie żeliwne płoty, parkingi i oświetlenia kościołów, ale za ławeczkami w ich pobliżu?

Czy któryś postulował powstanie Staży Oliwy na wzór Straży Brzeźna?
Cytować
+4 #1 Marek Szreder 2015-03-20 22:26
Sporo się tego nazbierało :-)
Cytować

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 1807 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 4677 Historia

Ostatnio dodane

Rodzinny kiermasz książek

Rodzinny kiermasz książek

W sobotę 4 czerwca 2022 roku na dziedzińcu V LO w Gdańsku w godzinach 10:00-14:00 odbędzie się rodzinny festyn Książkowa Pomoc. Przychód z III edycji, podczas której sprzedamy zebrane przez...

25-05-2022 50 Rozrywka

Wystawa grafik i ilustracji Daniela Chodowieckiego w Bibliotece Głównej UG

Wystawa grafik i ilustracji Daniela Chod…

80 grafik i ilustracji autorstwa Daniela Chodowieckiego pochodzących ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz ponad 30 prac z prywatnej kolekcji Jerzego Limona będzie można oglądać od środy 25.05.2022 w Bibliotece...

22-05-2022 112 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Maj 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31