Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Zamykali szkoły w Gdańsku, teraz zlikwidowano ich stanowiska

Mar 27, 2014

Rewolucyjne zmiany w Urzędzie Miejskim dotyczące nadzoru nad szkolnictwem w Gdańsku. Likwidacji ulega Wydział Edukacji, a jego kierownictwo (w większości) rozstaje się z Urzędem Miejskim.

rada_miasta

O likwidacji Wydziału Edukacji nie wiedzieli nawet gdańscy radni. - Dostaliśmy maile z podziękowaniami za współpracę od dyrektor Reginy Białousów i jej zastępcy Jerzego Jasińskiego ? mówiła na dzisiejszej sesji Rady Miasta Jolanta Banach (SLD). - Czy coś się stało? ? zapytała obecną na Sali wiceprezydent Ewę Kamińską. - Na mieście chodzą plotki, że wydział został połączony z Wydziałem Spraw Społecznych - dodała radna Beata Wierzba (PO).  -Takie zmiany tuż przed nowym naborem do szkół są niepokojące ? podkreślała Jolanta Banach.

- Dwa dni temu prezydent wydał zarządzenie zmieniające strukturę zarządzania miasta i zdecydował o połączeniu Wydziału Edukacji i Wydziału Spraw Społecznych. Była to decyzja planowana od kilku lat ? odpowiadała, zaskoczona pytaniem, wiceprezydent Kamińska, której podlega edukacja i sprawy społeczne w mieście.

Radny Piotr Gierszewski (PiS) z Komisji Edukacji wyraził żal do wiceprezydent, że członkowie komisji nic o sprawie nie wiedzą, a obradowali zaledwie 6 dni temu. - Prosimy o przedłożenie na następnej komisji edukacji uzasadnienia decyzji prezydenta. To kolejny przykład na traktowanie radnych. Tego typu zmiany w środku roku szkolnego, które są zmianami rewolucyjnymi, winny być przynajmniej omawiane na komisjach do tego wskazanych ? mówił radny Gierszewski.

Nowy Wydział Rozwoju Społecznego będzie miał od 1 kwietnia nowego dyrektora a na stanowiska wicedyrektorów zostaną ogłoszone konkursy. Dwie osoby z dyrekcji Wydziału Edukacji rozstają się z urzędem, a jedna jest na urlopie do 31 marca.

UM_Gdansk

Czym są dokładnie podyktowane te zmiany i czy przyniosą oszczędności w Urzędzie Miasta?

- Cztery lata temu zostały podjęte przez prezydenta działania na rzecz integracji działań społecznych magistratu. Od tego czasu staramy się budować koncepcję rozwoju społecznego ? odpowiada Dariusz Wołodźko z Kancelarii Prezydenta Gdańska. - Pod koniec 2012 roku powołany został w tym celu Zespół ds. Rozwoju Społecznego, w skład którego weszli najlepsi fachowcy z Wydziału Edukacji, Wydziału Polityki Społecznej i MOPR. Przez cały 2013 rok zespół intensywnie pracował, wypracowując koncepcje i strategie działań. Okazało się, że integracja wszystkich działań w tym obszarze przyniesie najlepsze rezultaty.

? Aby dobrze zrealizować cele społeczne, to ta integracja jest potrzebna właśnie teraz ? mówi zastępca prezydenta ds. polityki społecznej Ewa Kamińska ? Dlatego właśnie prezydent podjął decyzję o połączeniu Wydziału Edukacji i Wydziału Polityki Społecznej w jeden wydział, który zakresem działań obejmie edukację, zdrowie i integrację społeczną. Reforma odbędzie się teraz, bo to najlepszy do tego czas ? czas, w którym budujemy strategię ?Gdańsk 2030? i strategie metropolitalne.

Dlatego też z dniem 1 kwietnia powstanie Wydział Rozwoju Społecznego. W jego ramach zostaną zintegrowane także referaty wydziałów, by wspólnie pracować nad działaniami społecznymi.  - Dla przykładu: w obydwu wydziałach istniały referaty ekonomiczne ? teraz połączą się w jeden referat ekonomiczny. Wspólne cele będą realizowane przez ten sam skład osobowy ? tych samych pracowników ? dodaje wiceprezydent Ewa Kamińska.

Tomasz Strug

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 08:25

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2161 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5110 Historia

Ostatnio dodane

Gra Terenowa na Orientację Oliwa - Dolina Elfów

Gra Terenowa na Orientację Oliwa - Doli…

Stowarzyszenie Almanak i Rada Dzielnicy Oliwa zapraszają na  18-ty epizod XI sezonu Gier Parkowych na Orientację.  Uwaga! Mieszkańcy Oliwy sa zwolnieni z opłat za start (zgłoszenia do 8 lipca). Gry Parkowe na Orientację Jak...

06-07-2022 152 Rozrywka

Spacer szlakiem oliwskich willi

Spacer szlakiem oliwskich willi

Zapraszamy do wspólnego spacerowania szlakiem historycznych willi w Oliwie! Naszą przewodniczką będzie Anna Półtorzycka, która opowie m.in. o tym jak układ pomieszczeń zabytku wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Ten spacer...

21-06-2022 282 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31