Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Przy Grunwaldzkiej powstaje nowe skrzyżowanie

Lut 22, 2016

Rusza budowa nowego skrzyżowania przy al. Grunwaldzkiej. To jednocześnie początek budowy nowej ulicy, która w przyszłości może przeciąć Starą Oliwę na pół.

Gruwnaldzka_20160222_153031_Aleja_Grunwaldzka_RichtoneHDR

W tym miejscu powstanie nowy wyjazd z Olivia Business Centre oraz skrzyżowanie z al. Grunwaldzką

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku informuje, że w okresie od dnia 23.02.2016 r. do dnia 30.06.2016 r. w pasie drogowym al. Grunwaldzkiej, na wysokości zespołu biurowców Olivia Business Centre., prowadzone będą roboty związane budową skrzyżowania z drogą lokalną (przyszła ul. Sudecka ), poszerzeniem jezdni o pas prawoskrętu oraz wykonanie nakładki bitumicznej na odcinku objętym przebudową.

Na początek prowadzona będzie przebudową sieci uzbrojenia podziemnego na poboczu al.. Grunwaldzkiej. Od połowy marca planowane są prace związane z budową układu drogowego. Z tego powodu nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym polegające na zawężaniu jezdni Al. Grunwaldzkiej do dwóch pasów ruchu w obu kierunkach. Inwestorem prac jest Olivia Business Centre.

Jedna z miejskich koncepcji analizujących rozprowadznie ruchu w przypadku zamknięcia Starego Rynku Oliwksiego i ul. Opata jacka Rybińskiego. Wszystkie koncepcje zakładają przebicie ul. Orkana w kierunku al. Grunwaldzkiej

ul. Sudecka przetnie Starą Oliwę na pół?

Skrzyżowanie i nowa droga będą prowadzić do powstających budynków Olivia Business Centre. W przyszłości droga ta ma biec w kierunku ul. Wita Stwosza, przy szkole podstawowej i wzdłuż tzw. ?bloków Górskiego?. Już teraz budzi to duże obawy okolicznych mieszkańców, przerażonych wizją przebicia ul. Sudeckiej przez ul. Wita Stwosza do ul. Polanki. W ten sposób na ul. Orkana mogłoby powstać podobne połączenie tranzytowe jak przy ul. Bażyńskiego czy Abrahama, które umożliwiają przejazd od ul. Polanki do al. Grunwaldzkiej. Stworzenie takiej ulicy "zbiorczej" zakładają wszystkie koncepcje przekształceń sieci ulicznej Oliwy, powstałe w wyniku analiz związanych z pomysłami zamknięcia dla ruchu Starego Rynku Oliwksiego i ul. Opata Rybińskiego

Pw

Nowa zawrotka przy Grunwaldzkiej już gotowa

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 08:25

Komentarze   

+3 #5 Grzgrz 2016-04-07 22:43
Dlaczego bez przejścia dla pieszych?
Cytować
+11 #4 MichalOliwa 2016-03-19 12:38
Cos mi sie wydaje ze wszelkie koncepcje w tym miescie dostosowywane sa do deweloperow a nie odwrotnie. Poczekajmy az zmieni sie plan dotyczacy stadionu. Wymarzone miejsce na parking OBC... a nie, to chyba teren UG. I cale szczescie, bo inaczej ten manhattan w zabytkpwej dzielnicy siegal by wita stwosza. Klasyczny przyklad dostosowywania sie miasta do dewelopera widac tez w klimatycznej (jeszcze) okolicy przy Opackiej. Najpierw na reke firmie majacej teren po jednej stronie ulicy, potem po drugiej. Przy bramie parku beda szkaradne bloki mieszkalne a kilka metrow dalej szklane biurowce. Chcialem zazartowac ze zaraz zaczna wyprzedawac park, ale chwila refleksji- to wcale nie zart, przeciez pomysly komercjalizacji parku istnieja w rzeczywistosci!
Cytować
0 #3 Jerzy 2016-03-09 22:51
Witam
Nie podoba mi się nazwa nowej ulicy "SUDECKA"
W Starej Oliwie są nazwy znanych ludzi np. Wit Stwosz, Derdowski , Grottger , Bażyński, Orkan, Liczmański i inni .
Dlaczego by nie nazwać nowej ul. im . M. Płażyńskiego, może by pogodził PO i PIS Radnych Miasta Gdańska co do nazwy nowej ulicy przy , której nie ma jeszcze żadnych adresów ( do rozważenia naszych Radnych Dzielnicy Oliwa). Czy jest jeszcze możliwość zmiany nazwy.
Ulica Sudecka bardziej pasuje do Małego Przymorza gdzie są nazwy ulic np. Krynicka, Kołobrzeska , Frąborska Szczecińska, Lęborska i inne...
Cytować
+9 #2 Jerzy 2016-03-09 22:39
Oliwa to nie Przymorze
Czy można zmienić nazwę nowej ulicy Sudecka na Płażyńskiego.
W Starej Oliwie są nazwy wybitnych ludzi np . Derdowski, Liczmański, Wit Stwosz, Kasprowicz , Żeromski , Grottger, Bażyński, Orkan i inni. Dlaczego ma rozdzielać Starą Oliwę ul. Sudecką skoro na Małym Przymorzu są nazwy ulic np. Kołobrzeska , Lęborska , Szczecińska, Krynicka. To tam pasuje ulica SUDECKA a nie w Starej Oliwie. Proponuję nazwać ją ul. Płażyńskiego może pogodzi naszych radnych z PIS i PO. Rada Dzielnicy powinna coś w tym kierunku zrobić. ul. Sudecka w tym miejscu nie pasuje i się kłóci z nazwami innych ulic.
Cytować
+12 #1 Oliwa to nie zaspa 2016-03-06 16:23
Tyle wolnych terenów od przymorza po wrzeszcz, letnica, brzeźno, wszystko w środku Gdańska to oni muszą zniszczyć Oliwę!
Niemcy nie zniszczyli, Ruscy nie zniszczyli, obecna władza rozwalai
Cytować

Newsletter

Historia

Historia Campusu Uniwersytetu Gdańskieg…

27 maja 2019 roku w Oliwskim Ratuszu Kultury odbył się wykład Marcina Szumnego „Campus Uniwersytetu Gdańskiego”. Wykład wygłoszono w ramach cyklu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.

20-06-2019 876 Historia

Architektura Oliwy - wykład prof. Jakub…

Katedra, kościół św. Jakuba, Dwory Oliwskie czy domki przy ul. Kwietnej. Opisania dawnej architektury Oliwy podjął się Jakub Szczepański.

28-05-2019 1743 Historia

Ostatnio dodane

Open House Gdańsk - Oliwa

Open House Gdańsk - Oliwa

Misją festiwalu Open House jest przybliżanie mieszkańcom oraz odwiedzającym tego, co już znają, co chcieliby zobaczyć ponownie i czego nie mieli jeszcze okazji widzieć.

09-09-2019 142 Rozrywka

Kwietna Oliwa. Targ kwiatowy · Warsztaty florystyczne

Kwietna Oliwa. Targ kwiatowy · Warsztat…

Zapraszamy na targ kwiatowy i pokazy florystyczne na Rynku w Oliwie. Tego dnia będziemy mogli docenić bogactwo jesiennych roślin i kwiatów naszego regionu – w domu, w ogrodzie i jako...

09-09-2019 717 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30