Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Śmietniki z Gdańska kradzione do Gdyni

Lip 08, 2013

Korekty w harmonogramach odbiorów odpadów, śmietniki znikają z Gdańska i pojawiają się w Gdyni. Kolejny dzień "rewolucji śmieciowej".

Remondis_Oliwa_Winterberg

Po fatalnym, pierwszym tygodniu funkcjonowania nowego systemu odbioru śmieci, teraz sytuacja ma podobno wracać do normy. Od piątku, w naszym sektorze, jeździły wspólne ekipy Remondisu i PRSP. Pracownicy PRSP pokazywali Remondisowi, gdzie są śmietniki na poszczególnych ulicach. Dzięki temu udało się wyczyścić najbardziej zawalone śmieciami miejsca w Oliwie.

Wykonawcy zapewniają, ze cały czas uczą się nowych sektorów, a pojedyncze nieodebrane pojemniki, to efekt schowania altan śmietnikowych w mniej widocznych albo mniej dostępnych miejscach, jak również braku udostępnienia kluczy do niektórych altan przez zarządców nieruchomości.

Dziś korektom uległy wstępne harmonogramy wywozów dla Rejonu 5. Poniżej zmiany:

-  Odbiory odpadów suchych, mokrych i zmieszanych w budynkach jednorodzinnych:

1. Osowa i Karczemki: z poniedziałku na wtorek

2. Żabianka ze środy na czwartek

3. Oliwa z piątku na czwartek.

Odbiory gabarytów: zwiększyła się częstotliwość odbioru dla spółdzielni i wspólnoty: z 1x2 tygodnie na 1 w tygodniu.

Odbiór odpadów suchych i zmieszanych: zwiększyła się częstotliwość odbioru dla spółdzielni i wspólnot- z 2xtydzień na 3xtydzień.

Prawdopodobnie, wciąż ok 20% mieszkańców nie otrzymało pojemników na odpady (przy około 60 tys. punktów gromadzenia odpadów, daje to ok. 12 tysięcy koszy). Firmy wywozowe rozwożą pojemniki w ilości ok 1200-1500 pojemników na dobę.

Pojawiły się za to kradzieże koszy już rozstawionych na gdańskich ulicach ? mówi Katarzyna Kaczmarek z ZDiZ. Od początku miesiąca zniknęło już ok. 400 pojemników rozstawionych wcześniej przez obydwie firmy (PRSP straciło część koszy ustawionych na Oruni, Remondis ? w Oliwie i na Żabiance). Wszystkie przypadki kradzieży są zgłaszane na policję. 

Przypomnijmy, że kosze są czipowane i znakowane. Dodatkowo ? pojemniki firmy Remondis (sprowadzone z Berlina), są w bardzo charakterystycznym, niespotykanym w Polsce kolorze pomarańczowym. Dzięki temu ? udaje się je odzyskać, a osoby które przywłaszczyły sobie pojemnik ? przekazać policji. W weekend pomarańczowe pojemniki firma Remondis odnalazła w Gdyni. W tym mieście mieszkańcy muszą sami zaopatrywać się w pojemniki na śmieci a tych brakuje obecnie w handlu.

Jak szucują Remondis i PRSP, na chwilę obecną ok. 10% obsługiwanych nieruchomości, to nieruchomości których dotychczas nie było w ogóle w systemie. W ten sposób można okreśłic dotychczasową tzw. ?szarę strefę odpadową?.

Pw

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 08:25

Komentarze   

+1 #9 KK 2013-07-17 14:30
Do kitu jest te całe segregowanie śmieci. Po co to robić, skoro do śmieciarek są wsypywane i mieszane ze ze sobą, wcześniej rozdzielone śmieci na mokre i suche? Czy po to namawiałem moją wspólnotę mieszkaniową na segregowanie śmieci, aby teraz i tak trafiały do jednej śmieciarki? Tylko głupa z siebie zrobiłem. Nie widzę sensu segregowania, skoro i tak śmieci są razem mieszane.
Cytować
+2 #8 #ew 2013-07-17 12:28
Harmonogram harmonogramem a firma wywożąca i tak robi swoje. Niby wielorodzinna zabudowa i śmieci suche mieli 3x w tygodniu wywozić a oni ledwo raz w tygodniu zaglądają.
Cytować
0 #7 wb 2013-07-09 19:45
Dziś korektom uległy wstępne harmonogramy wywozów dla Rejonu 5. Poniżej zmiany: Odbiory odpadów suchych, mokrych i zmieszanych w budynkach jednorodzinnych: Oliwa z piątku na czwartek.
Stary harmonogram Oliwa ul.Podhalańska suche , mokre , i zmieszane w budynkach jednorodzinnych: wtorek .Jakaś paranoja
Cytować
-2 #6 Grzgrz 2013-07-09 18:43
aha, a Ty oczywiście wierzysz, że kłopoty Remondisu z wywiązywaniem sie z prostej usługi to efekt masowej demoralizacji Gdynian... . W sumie fakt - do Oliwy mają najbliżej. Ja zaryzykowałbym też tezę, że to uscy kradną bo im potrzebne do przewożenia zakupw z gdańskich galerii handlowych.
Cytować
+2 #5 KK 2013-07-09 10:13
To, że w Polsce wszystko było i jest robione na wariata, że nic nie funkcjonuje normalnie, że jak kradniemy to już wszystko, nawet kosze na śmieci. Jak tu się dziwić że w galeriach handlowych wszędzie są kamery monitoringu, skoro podprowadzamy komuś nawet brudne pojemniki na śmieci?
Cytować
+2 #4 grzgrz 2013-07-09 09:40
a pojemników na mokre u mnie jak nie było tak nie ma... . Ja rozumiem, że to podli Gdynianie ukradli ale żebym ja chociaż je widział po drodze... .
Cytować
+1 #3 siwek 2013-07-09 09:37
puki nie zostaną rozstawione pojemniki mokre wszędzie tam gdzie miały się znajdować według deklaracji, należy wrzucać śmieci wszystkie do pojemników oznaczonych napisem SUCHE. Dlatego też do czasu rozstawienia teoretycznie wszystkie zbierane odpady z dzielnic są uznawane za zmieszane.
Cytować
+5 #2 #ew 2013-07-09 08:55
Po interwencji (naszej Rady Oliwa lub prezydenta)śmieci piorunem odebrali. Odebrali je w piątek i co ciekawe w poniedziałek też już była firma dodatkowo wynajęta i wybierała śmieci z prawie pustych śmietników. Jeszcze bardziej ciekawe to to, że suche i mokre wrzucali do jednej śmieciarki. Na pytanie "dlaczego?" odpowiedzieli: "dostaliśmy zlecenie na odbieranie w tym rejonie wszystkiego jak leci". :eek: Co o tym mam myśleć?
Cytować
-2 #1 Marcin 2013-07-09 00:30
Bo Gdynia to wieź i bida...

Tam UM olał mieszkańców i kazał im samemu zatroszczyć się o składowanie śmieci do czasu odbioru nazywając to "systemem workowym".... Bzdura i tyle..;/

Z obserwacji widzę że nasze "oliwskie elyty" jakoś nie pawają miłością do p.Adamowicza.. ale proponuje na to popatrzeć trochę inaczej...


W Gdańsku po pierwszym okresie chaosu i "lekkiego nie ogarnięcia" przez wykonawców bd mieli gotową usługę z DARMOWYM udostępnieniem pojemników i wywozem. A w Gdyni każą sobie za to płacić dodatkowe "kilka złotych".

Możecie mówić co chcecie.. ale moim zdaniem to jednak Gdańsk i tak bd górą w końcowym rozrachunku...
Cytować

Newsletter

Historia

Motława czyli historia boiska, którego…

Boisko z prawie stuletnią historią przestało istnieć. Przy ul. Kościerskiej w Oliwie wychowały się pokolenia mieszkańców tej dzielnicy, ale także piłkarze, którymi Gdańsk się szczyci. Niedawno posadzono tam kilkaset drzew...

04-03-2019 1692 Historia

Włókniarz Oliwa

Pan Marek Gosieniecki przesłał nam ciekawe zdjęcie, które może rozpocznie odtwarzanie sportowej historii powojennej Oliwy. To zarazem historia znikającego na naszych oczach boiska przy ul. Kościerskiej, które lata świetności przeżywało...

16-02-2019 865 Historia

Ostatnio dodane

Pałac sztuki. Młode malarstwo polskie

Pałac sztuki. Młode malarstwo polskie

W 2015 roku Muzeum Narodowe w Gdańsku  podpisało umowę z Basilem Alkazzim, wybitnym artystą, humanistą i mecenasem sztuki o zbudowaniu w Oddziale Sztuki Nowoczesnej kolekcji malarstwa młodych polskich artystek i...

18-04-2019 108 Rozrywka

Oliwskie Święto Książki 2019

Oliwskie Święto Książki 2019

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza już po raz piąty do Oliwy na wyjątkowe, radosne święto czytania.

18-04-2019 97 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Kwiecień 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30